K čemu je dobrý taková plastika břicha a břišní stěny, odborně řečeno abdominoplastika. Plastika břicha vámvrátí zpět krásné pevné bříško, ač jste tomu sami nevěřili. Ano, dá se trávit hodiny a hodiny v posilovně a vypotit hektolitry potu při leh-sedech. Ale v případě uvolněné břišní stěny je to takřka marné. Tady pomůže právě jednoduchý a bezpečný operační zákrok: plastika břicha.

Plastika břicha se provádí v celkové anestezii. Existuje mnoho variant plastiky břicha, proto uvádíme pouze nejčastěji prováděnou metodu, která přináší velmi dobré a vzhledové výsledky. Operační řez, a tedy výsledná jizva, je při plastice břicha vedena těsně nad ochlupením v celé šíři mezi kostmi kyčelními. Pupek je obříznut okrouhle a co nejtěsněji tak, aby zůstal ve spojení s břišní stěnou.

Plastika břicha pod drobnohledem. Nejčastější metoda plastiky břicha

A jak dále plastika břicha probíhá? Kůže břicha spolu s tukovou vrstvou se při plastice břicha jemnou preparací postupně uvolnuje v celém rozsahu směrem od provedeného řezu nahoru až téměř k hranici žeberního oblouku hrudního koše. Poté je uvolněná kůže stažena směrem dolů a odříznuta její přebytečná část. Dalším důležitým krokem plastiky břicha je zpevnění vlastní břišní stěny, které se provede sešitím a zřasením přímých svalů břišních.

Při výraznějším rozestupu svalů je tato část plastiky břicha nezbytná k dosažení dobrých funkčních výsledků. Pokud je tuková vrstva pod kůží silnější, provedeme při plastice břicha její zeslabení. Po stažení kůže se vyřízne otvor v místě pupku pro jeho nové vložení. Nakonec jsou řezy sešity v několika vrstvách, které zaručují nezbytnou pevnost. Plastika břicha se pomalu, ale jistě blíží ke konci.

Plastika břicha v praxi

Plastika břicha končí přiložením břišního pásu nebo roušky, jejichž účelem je důkladná komprese břišní stěny vedoucí k rovnoměrnému přihojení. To všechno ostatní už je příjemným završením plastiky břicha. Po plastice břicha se budete hned cítit mladší, pohyblivější, krásnější, přitažlivější, ale i zdravější. A to je přece bomba, ne? Kdo by si něco takového nepřál?

MUDr. Petr Sirotek
MUDr. Petr Sirotek
Máte dotaz k tomuto zákroku případně se na něj chcete objednat?
Neváhejte mne kontaktovat na následujících kontaktech.