K čemu je dobrý taková plastika břicha a břišní stěny, odborně řečeno abdominoplastika. Plastika břicha vámvrátí zpět krásné pevné bříško, ač jste tomu sami nevěřili. Ano, dá se trávit hodiny a hodiny v posilovně a vypotit hektolitry potu při leh-sedech. Ale v případě uvolněné břišní stěny je to takřka marné. Tady pomůže právě jednoduchý a bezpečný operační zákrok: plastika břicha.
Plastika břicha se provádí v celkové anestezii. Existuje mnoho variant plastiky břicha, proto uvádíme pouze nejčastěji prováděnou metodu, která přináší velmi dobré a vzhledové výsledky. Operační řez, a tedy výsledná jizva, je při plastice břicha vedena těsně nad ochlupením v celé šíři mezi kostmi kyčelními. Pupek je obříznut okrouhle a co nejtěsněji tak, aby zůstal ve spojení s břišní stěnou.
A jak dále plastika břicha probíhá? Kůže břicha spolu s tukovou vrstvou se při plastice břicha jemnou preparací postupně uvolnuje v celém rozsahu směrem od provedeného řezu nahoru až téměř k hranici žeberního oblouku hrudního koše. Poté je uvolněná kůže stažena směrem dolů a odříznuta její přebytečná část. Dalším důležitým krokem plastiky břicha je zpevnění vlastní břišní stěny, které se provede sešitím a zřasením přímých svalů břišních.
Při výraznějším rozestupu svalů je tato část plastiky břicha nezbytná k dosažení dobrých funkčních výsledků. Pokud je tuková vrstva pod kůží silnější, provedeme při plastice břicha její zeslabení. Po stažení kůže se vyřízne otvor v místě pupku pro jeho nové vložení. Nakonec jsou řezy sešity v několika vrstvách, které zaručují nezbytnou pevnost. Plastika břicha se pomalu, ale jistě blíží ke konci.
Plastika břicha končí přiložením břišního pásu nebo roušky, jejichž účelem je důkladná komprese břišní stěny vedoucí k rovnoměrnému přihojení. To všechno ostatní už je příjemným završením plastiky břicha. Po plastice břicha se budete hned cítit mladší, pohyblivější, krásnější, přitažlivější, ale i zdravější. A to je přece bomba, ne? Kdo by si něco takového nepřál?