Proč plastická operace prsou? Málo platné, krásná prsa jsou znakem ženskosti, a v očích mužů i symbolem sexuální přitažlivosti něžného pohlaví. Prakticky však neexistuje žena, která by byla se svými prsy spokojena. Pro všechny, které chtějí zvětšit nebo vytvarovat svou »hruď«, je tu plastická operace prsou. Asi nepřekvapíme, když řekneme, že právě plastická operace prsou je nejžádanějším zákrokem.

Plastická operace prsou se provádí v celkové anestezii. Augmentace trvají podle náročnosti kolem 1 hodiny. Při modelaci prsou, která se dá rovněž zařadit pod plastické operace prsou, chirurg odstranuje většinou jen přebývající kůži a žlázu vlastně vyzdvihuje do nově zformovaného tzv. kožního kabátku. Při redukci se podle typu výkonu plastické operace prsou ubírá i příslušné množství žlázy.

Plastická operace prsou pod drobnohledem. Zvětšení hlavním tématem plastické operace prsou

Zvětšení prsů je možné jedním ze tří operačních postupů. První postup plastické operace prsou znamená pro pacientku jen asi 4 - 6 cm dlouhý řez v rýze pod prsem. Jeho jedinou nevýhodou je skutečnost, že i při dobrém zhojení je jizvička po plastické operaci prsou více méně patrná. Je tu však velmi dobrý a přehledný přístup na žlázu, kde se v určitých případech plastické operace prsou umísťuje implantát.

Druhým postupem zvětšování při plastické operaci prsou je řez na hranici prsního dvorce v jeho dolní polovině. Přístup pod žlázu je sice složitější, vytvořená dutina je však snadno kontrolovatelná při eventuálním krvácení, které by mohlo komplikovat hojení po plastické operaci prsou. I zde bývá po určité době jizva málo patrná.

Plastická operace prsou

Posledním třetím postupem plastické operace prsou je řez schovaný v podpaží. Jizva je zde minimálně patrná a zkušený chirurg si s tím poradí navzdory náročnosti. Implantáty můžeme při plastické operaci prsou ukládat do pozice pod žlázou, nebo hlouběji pod velký sval hrudní. U zvláště malých prsů je vhodnější umístění pod sval. To vytváří lepší tvar prsů a žena bude mít hned vyšší sebevědomí. Muži budou šílet, aniž by věděli, že dotyčná má plastickou operaci prsou za sebou.

MUDr. Petr Sirotek
MUDr. Petr Sirotek
Máte dotaz k tomuto zákroku případně se na něj chcete objednat?
Neváhejte mne kontaktovat na následujících kontaktech.