Nezbytnou součástí operace je příprava pacienta těsně před výkonem. Operatér si ještě jednou pacienta vyšetří, znova probere veškerou problematiku, ověří si shodnost názorů pacienta těsně před výkonem s předchozí poradou. Nakonec si operatér předkreslí tvar řezu. Pacienti nemusí mít strach o nesmytelnosti nákresu, barva používaná ve zdravotnictví není toxická, ani nesmytelná.

Často si operatér provede fotodokumentaci před výkonem. Těsně před výkonem provede pacient poslední toaletu dutiny ústní kartáčkem, pastou a dokonalým výplachem dutiny ústní. Metodika operace vychází z trvalých poznatků, že každé zranění rtů vytváří nadbytek na zhojeném místě. Dále tato metoda vychází z v plastické a rekonstruktivní chirurgii známého posuvu VY, který se běžně provádí při rekonstrukčních operacích.

Výkon se provádí všemi typy anestezií. Rozhodnutí o typu anestezie většinou zůstává na operátorovi po dohodě s pacientem. Těsně po výkonu se zajistí plynulý chladný tlak na rty nejméně po dobu 4 - 5 dnů obklady, které se obměnují minimálně po 3 hodinách, při každé výměně se vyplachují ústa chladným heřmánkem nebo ústní vodou. S tímto postupem se začíná hned po operaci.

MUDr. Petr Sirotek
MUDr. Petr Sirotek
Máte dotaz k tomuto zákroku případně se na něj chcete objednat?
Neváhejte mne kontaktovat na následujících kontaktech.